Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
PorubaHľadať
 
 

Oficiáne webové sídlo obce Poruba.

Aktuálne oznamy - Obecný úrad Poruba

Zber bateriek - ZŠ Lazany, súťažVytlačiť
 

Dobrý deň, priatelia. Zber bateriek sa pre tento školský rok chýli k záveru a naša škola je priebežnom 2.mieste. Ale do 31.5. sa ešte poradie môže zmeniť. Preto Vás prosíme o pomoc. Ak máte možnosť ešte zohnať nejaké vybité baterky, prineste ich, prípadne ich prídeme zobrať. Ďakujeme - ZŠ Lazany.


 
 

Čerstvé hlavičky - ZŠ LazanyVytlačiť
 

Milí rodičia a občania, 
naša škola (ZŠ Lazany) sa zapojila do súťaže s obchodným reťazcom Kaufland. Ide o projekt Čerstvé hlavičky, ktorého cieľom je podporiť zdravé stravovanie detí na školách. Rozhodli sme sa skúsiť šťastie a aj vďaka tomuto projektu dopriať naším žiakom ovocnú desiatu na každý deň počas celého školského roka. Aby sa nám to podarilo, potrebujeme aj pomoc od Vás, rodičov a obyvateľov našich obcí. Od 25.4.2019 do 5.6.2019 je potrebné hlasovať za našu školu formou registrácie pokladničného bloku priamo v ktorejkoľvek predajni Kaufland,alebo na internetovej stránke  www.cerstvehlavicky.sk. Pre zjednodušenie hlasovania vám ponúkame, že registráciu urobíme za vás. Stačí, ak nám pošlete pokladničný blok po dieťati do školy, alebo ho vhodíte do poštovej schránky, alebo prinesiete osobne. Ďakujeme.


 
 

Projekt eKasaVytlačiť
 

Finančná správa spustila projekt eKasa. Ide o online napojenie pokladníc na finančnú správu. Nové povinnosti sa týkajú všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu. Podnikatelia musia svoje pokladnice upraviť alebo vymeniť a zapojiť sa do systému eKasa najneskôr od 1.júla 2019. Finančná správa v tejto súvislosti dáva do pozornosti nasledovný oznam:

Podnikatelia, ktorí evidujú tržbu v registračných pokladniciach, musia požiadať o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient a to čo najskôr.

O pridelenie kódu je potrebné požiadať čo najskôr aj v prípade, ak sa k systému eKasa budú pripájať až od júla 2019. Vyhnú sa tak potenciálnemu náporu počas posledných dní. Pokladnicu si totiž po pridelení kódu do 1. júla 2019 zinicializujú kedykoľvek podľa vlastného uváženia a bez zbytočnej časovej tiesne. 

Každá pokladnica musí mať svoj kód. Žiadosť je potrebné podať elektronicky prostredníctvom osobnej internetovej zóny na portáli finančnej správy. Formulár je dostupný v časti Katalóg formulárov. Finančná správa takto prijatú žiadosť spracuje. Po spracovaní žiadosti si podnikateľ v osobnej internetovej zóne v časti eKasa stiahne tzv. inicializačný balíček a svoju pokladnicu si následne zinicializuje kedykoľvek do 1.júla 2019, resp. do termínu, keď prvýkrát začne evidovať tržbu. Táto povinnosť sa týka všetkých podnikateľov, ktorí evidujú tržbu a musia prejsť na tzv. online registračné pokladnice, prípadne bezplatnú virtuálnu registračnú pokladnicu.

Viac informácií na telefónnom čísle 048/4317222 alebo na www.financnasprava.sk

i_5593134.jpg


 
 
Položky 9-11 z 11

Elektronická podateľňa

OZ Hornonitrie

MAS Žiar

Oznamy do mobilu

Pošta Lazany

dnes je: 23.5.2019

meniny má: Želmíra

webygroup
ÚvodÚvodná stránka