Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
PorubaHľadať
 
 

Výstup obcí na Maguru

Májové otvorenie turistickej sezóny na hornom Ponitrí otvára spoločný výstupu obcí na Maguru. Trasa je známa, vítaní sú starí i mladí, veľkí i malí, slobodní aj zadaní...

Štartuje sa od Urbárskej krčmy v Porube. Účastníci sa však musia do zaregistrovať na príslušných obecných úradoch najmä z dôvodu zabezpečenia občerstvenia pri Chate na Rovni. Doprava je individuálna.

V minulých ročníkoch hájilo farby 14 obcí viac ako 700 registrovaných účastníkov, ktorí sa hviezdicového výstupu na Maguru zúčastnili. Hlavným organizátorom hviezdicového výstupu je obec Poruba, ktorú svojou účasťou podporujú tiež obce Hornonitrianskej kotliny. 

Turistov čaká približne v polovici cesty občerstvenie vo forme gulášu pri Chate na Rovni a potom to už je len niečo vyše hodiny na vrchol Magury s jej dominantou v podobe 5,2 m vysokého kríža s erbom obce Poruba. Výstup na druhý najvyšší kopec Strážovských vrchov (1141 m.n.m.) každoročne spája obyvateľov hornej Nitry. 

Počas aktívneho oddychu v lone čarokrásnej prírody môžu turisti každoročne načerpať dobrú náladu a nekončiacu pozitívnu energiu, ktorú výstup na Maguru ponúka všetkým účastníkom.

TURISTIKE ZDAR!

Plagát-1.png


 

Elektronická podateľňa

OZ Hornonitrie

MAS Žiar

Oznamy do mobilu

Pošta Lazany

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka